Войти / Зарегистрироваться

Тригонометриялық формулаларға есептер шығару

Получить свидетельство
Автор: Токтасина Нуржиян Сабиевна

Сабақ тақырыбы: Тригонометриялық формулаларға есептер шығару
Сыныбы: 9
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Тригонометриялық формулаларын есептер шығаруға қолдану дағдысын қалыптастыру.    
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеті мен дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік. Еңбекке баулу. Сыйластыққа және  ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау
Сабақтың барысы: 1) Ұйымдастыру (оқушыларды түгендеу, дайындығын қадағалау)
 
Ақыл-ойды тәртіпке келтіретін математика. (М.В.Ломоносов)

Бүгінгі сабақта назарымыз «сабақтың жұмыс картасында» болады. Ол әрқайсыларыңызда бар. Мұнда сендер сабақтың әр кезеңдерінің бағасын енгізіп отырасындар. Бір бағаны өзің қоясың, бір бағаны парталас жолдасың, біреуін – мұғалім қояды. Сабақтың соңында өз жұмысыңды қорытындылап, орта ұпайыңды қоясың.
 

Үй тапсырмасы

диктант

Формулаларды тексеру

Деңгейлік тапсырмалар орындау

Оқулық тапсырмасы

Қорытынды баға

ө/б

м/б

ө/б

ө/б

ж/б

м/б

м/б

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ө/б –өз бағам, м/б –мұғалімнің бағасы, ж/б –жолдасымның бағасы
Ежелгі грек ақыны Нивей айтқан, көршің сияқты математиканы бақылап үйренуге болмайды. Сондықтан бүгін әрқайсымыз жеке жұмыс істейміз.

2) Үй жұмысын тексеру

Міне біз үй жұмысын тексеріп болдық. Оқушылар жауаптарын айтып тапсырмаларды тексереді. Егер қате болса, бір оқушы тақтаға шығарылу жолын көрсетеді. Өздігінен  орындаған оқушы «5» қойсың, қиындық туып көмек көрсетілген оқушы «4»қойсың, қателері болса «3», шығармаған оқушы өзіне «2».

3) Диктант
«Көп ойлап аз жазамыз». Жауаптарыңды «иә» немесе «жоқ» деп жазасыңдар.


Жауаптарын негіздей отырып, диктантты мұғаліммен бірге тексереді. Бағаларын жұмыс картасына қояды.

4) Формулаларды тексеру

Әр оқушыға формулалардың басы жазылған карточкалар беріледі. Олар формулаларды жалғастырып жазып, тексеруге жолдасына береді. Жұмыс картасына екі баға қойылады.

5) Деңгейлік тапсырмаларды орындау
Әр  деңгейлік тапсырма әр түсті карточкаларға жазылған. Жеке сәйкес түсті парақтарға  есептің шешуі жазылған. Тапсырманы орындаған оқушы  шешуімен салыстырып, қатесі болса түзейді. Өздіктерінен жұмыс жасайды.